Päikesepurjede veekindlus

Kas päikesepurjed on 100% veekindlad?" on üks kõige sagedasem küsimus päikesepurjede kohta.
Lühike vastus sellele küsimusele on: "Ei".  

Pikema vastuse saad teada, kui loed postitust edasi:
• Meie päikesepurjedel pole küll tegemist 100% veekindla kangaga, aga kangas kaitseb väga hästi väikese ja mõõduka vihma eest ning varjualune ja seal all olevad inimesed jäävad pigem kuivaks.
• Tugeva vihma korral tuleb päikesepurje kangast läbi nö. uduvihm. Kui päikesepuri on paigaldatud nurga alla, siis jookseb vihma korral vesi päikesepurje madalamasse kohta ja sealt juba ühtlaselt kanga pealt maha ilma kangast venitamata.

Miks siis ei ole meie päikesepurjed ikkagi 100% veekindlast kangast?

• Kuna 100% veekindlad päikesepurjed oleks ka 100% läbipaistmatud, koguneks kanga pinnale päikesepaiste korral liialt palju kuumust ja see omakorda vähendaks päikesepurje eluiga märkimisväärselt. Lisaks kaoks päikesepurjel ära oluline efekt, kus õhk liigub läbi purje kanga ja varju all on tõesti mõnusalt jahe olla.
• 100% veekindel materjal ei laseks läbi ei õhku ega vett, mistõttu ei ole vihmaveel ka kuhugile minna ning seetõttu koguneb vihmavesi kergelt kangale ja vee suure raskuse all vajub kangas lohku. Nii võivad tekkida olukorrad, kus üleliigne vesi ühe korraga nö. kellelegi kaela sajab. Kanga pidev venimine vihmaraskuse all vähendaks muidugi märkimisväärselt ka päikesepurje eluiga.

Mida elu meile näidanud on?

• Tavaliselt asub päikesepuri vähemalt 2,5m kõrgusel, seega vihmakaitse oleks ainult vertikaalse vihma eest, nagu tavaline vihmavari, kuid küljelt sadav vihm teeks siiski varju all istuvad külalised märjaks.
• Meie pikaaegne kogemus klientidega on näidanud, et tavaliselt on tugevam vihm seotud ka külmema temperatuuriga ja/või tuulega, mis juba iseenesest muudab õues viibimise pigem ebameeldivaks ja kliendid kolivad vabatahtlikult ise ümber tubasemasse keskkonda.

Kui päikesepuri on korrektselt paigaldatud ja pingutatud, on oht läbimärjaks saada tunduvalt väiksem.

Lisaküsimuste korral aitame rõõmuga!


Järgmine
Hooaja alguse check-list

6 vastust

Email again:
RtkrSuMxcPN 24. juuni 2022
NbcyCAFTPXxkKpw
TitzjKPAQXwZSU 24. juuni 2022
FdTvnJyG
iPflTZKka 26. juuni 2022
yLCgJPvifcpV
URfVXZuMOKq 26. juuni 2022
YMmXxsvZdKjI
GvwLBcDU 7. juuli 2022
kCZKpDhYj
kFZXwsvHSaGczY 7. juuli 2022
JdfRLBpGHK